Den poutníka – svatojakubské putování 23. – 26. července 2023

Milí poutníci,

Partner putování

ve spolupráci se spolkem Svatá Ludmila pro vás připravujeme letní putování u příležitosti oslavy svátku poutníků – sv. Jakuba, který připadá na 25. července. Den poutníka začne v sobotu 22. července bohatým programem. Podrobnosti s registrací naleznete na stránkách spolku Svatá Ludmila – Putování za kořeny. V rámci této akce si můžete zamluvit ubytování na Svatojánské koleji a v neděli po mši svaté vyrazíme na putování dlouhé necelých 100 km po Železné svatojakubské cestě.

Trasa putování

Program poutě

Den poutníka probíhá celou sobotu 22. června, na konci dne budeme moci spočinout ve Svatojánské koleji. /vlastní spacák a karimatka/

1. etapa23. 7. Svatý Jan pod Skalou – Račice, 27,7 km

Ubytování: Svatojánská kolej (karimatka a spacák, 150 Kč)

2. etapa – 24. 7. Račice – Skryje, 22 km

Ubytování: Penzion Trilobit

3. etapa – 25. 7. Skryje – Kozojedy, 24,9 km

Ubytování: Kozojedy, tělocvična (v řešení)

4. etapa – 26. 7. Kozojedy – Žebnice – Plasy, 22,9 km

Ubytování: pouze pro zájemce (uveďte v poznámce přihlášky, že máte zájem o zajištění

Program budeme průběžně doplňovat.

Účastnický poplatek

Doporučený příspěvek je stanoven na 150 Kč / den na pouti. Studenti, senioři a členové naše spolku platí 120 Kč. V případě účasti na celé pouti je tedy příspěvek 600 Kč / 480 Kč. Příspěvek můžete předat na konci putování v hotovosti nebo převodem na účet našeho spolku, číslo účtu 2400957011/2010, VS 25072023

Přihlašování

Prosíme, hlaste se co nejdříve, nejpozději do 9. července 2023 skrze formulář níže. Upřednostňujeme účast na celé pouti, ale je možné se připojit i na část putování. Využijte v přihlašovacím formuláři pole „Vzkaz pro organizátory“ a napište nám, které dny si přejete zajistit ubytování. Děkujeme.

  Pokud se nechcete zúčastnit celého putování, napište do poznámky od kdy do kdy chcete zajistit ubytování.

  Odesláním formuláře vyjadřujete souhlas se zpracováním osobních údajů.

  Doplňkové informace

  Jídlo si řeší každý individuálně. Většinou je možnost si na ubytování ohřát vodu a dopřát si tak ke snídani kafe / čaj. Během dne nebo i večer posedíme v nějaké restauraci či hospodě. Spaní je v různých kvalitách. Od pěkných pokojů v penzionu až po společné spaní v sálech tělocvičen. Nutný je tedy spací pytel a karimatka. Platba za ubytování bude řešena v hotovosti na místě. Mějte proto prosím s sebou připraven dostatek finančních prostředků.

  Na závěr pár „nudných“, ale nezbytných paragrafů. Každý účastník putování je povinen dodržovat zákony ČR a s nimi související ustanovení:

  Těším se na setkání při společném putování. Za spolek Ultreia z.s. srdečně zve Petr Hirsch.

  Ultreia!