Den poutníka 19. 7. a putování ke cti sv. Jakuba po Cestě Česka

Milí poutníci,

ve spolupráci se spolkem Svatá Ludmila pro vás připravujeme letní putování u příležitosti oslavy svátku poutníků – sv. Jakuba, který připadá na 25. července. Den poutníka začíná v pátek 19. července putováním z Řevnic na Skalku, kde na vás čeká odpolední bohatý program. Podrobnosti s registrací naleznete na stránkách spolku Svatá Ludmila – Putování za kořeny. V rámci této akce si můžete zamluvit ubytování v Mníšku pod Brdy a v sobotu se společně vydat na pěší putování přes Skalku dále do Svatého Jan pod Skalou, Nižboru až do Zbečna kde putování po 75 km ukončíme. Trasa nás povede po nové poutní trase Říp – Blaník, kterou spolek Cesta Česka otevřeli v minulém roce.

Trasa našeho putování

Program poutě

Den poutníka se letos uskuteční v pátek 19. července, na konci dne po programu na Skalce nás čeká zázemí fary v Mníšku pod Brdy. /vlastní spacák a karimatka/ V sobotu se připojíme na Skaleckou pouť na kterou navážeme 3denním putováním po Cestě Česka.

1. etapa19. 7. Řevnice – Skalka – Mníšek pod Brdy, 7,9 km, trasa na mapy.cz

Ubytování: fara Mníšek pod Brdy (karimatka a spacák, dobrovolný příspěvek)

2. etapa – 20. 7. Mníšek pod Brdy – Skalka – Svatý Jan pod Skalou, 27,2 km, trasa na mapy.cz

Ubytování: Svatojánská kolej (bude doplněno)

3. etapa – 21. 7. Svatý Jan pod Skalou – Nižbor, 25,7 km, trasa na mapy.cz

Ubytování: sokolovna Nižbor (karimatka, spacák, 100 Kč)

4. etapa – 22. 7. Nižbor – Zbečno, 24,1 km, trasa na mapy.cz

Doprava domů: železniční stanice Zbečno

Účastnický poplatek

Doporučený příspěvek je stanoven na 240 Kč / den na pouti. Studenti, senioři a členové naše spolku platí 190 Kč. V případě účasti na celé pouti je příspěvek 720 Kč / 570 Kč. Prosíme o úhradu příspěvku převodem na účet našeho spolku, číslo účtu 2400957011/2010, VS 25072024, do poznámky uveďte své jméno. Přihláška na putování je závazná po zaplacení organizačního příspěvku. Výše organizačního příspěvku by neměl být překážkou v putování. Pokud je pro vás částka příliš vysoká, napište, najdeme společné řešení.

Přihlašování

Prosíme, hlaste se co nejdříve, nejpozději do neděle 7. července 2024 skrze formulář níže. Upřednostňujeme účast na celé pouti, ale je možné se připojit i na část putování. Využijte v přihlašovacím formuláři pole „Vzkaz pro organizátory“ a napište nám, které dny si přejete zajistit ubytování. Děkujeme.

  Pokud se nechcete zúčastnit celého putování, napište do poznámky od kdy do kdy chcete zajistit ubytování.

  Odesláním formuláře vyjadřujete souhlas se zpracováním osobních údajů.

  Doplňující informace

  Jídlo si řeší každý individuálně. Většinou je možnost si na ubytování ohřát vodu a dopřát si tak ke snídani kafe / čaj. Během dne nebo i večer posedíme v nějaké restauraci či hospodě. Spaní je v různých kvalitách. Na toto putování je nutný spací pytel a karimatka. Platba za ubytování bude řešena v hotovosti na místě. Mějte proto prosím s sebou připraven dostatek finančních prostředků.

  Na závěr pár „nudných“, ale nezbytných paragrafů. Každý účastník putování je povinen dodržovat zákony ČR a s nimi související ustanovení:

  Těším se na setkání při společném putování. Za spolek Ultreia z.s. srdečně zve Petr Hirsch.

  Ultreia!