Putování bez bariér – půjčování speciálního jednokolečka

O našich aktivitách týkajících se zapojování různě znevýhodněných skupin obyvatel tolik nemluvíme. Ale vězte, že jsme na poutích měli už pár nevidomých poutníků. A nyní máme velkou radost, že vám můžeme představit speciální jednokolečko, díky kterému můžete vzít na kratší či delší putování nebo výlet do přírody a hor své přátelé na invalidním vozíku. Speciální jednokolečko z dílny francouzské společnosti Joelette je konstruováno tak, aby si poradilo s velmi náročným terénem, který by pro klasický invalidní vozík znamenal stopku. Jednokolečko ji ovšem hravě zvládne.

Podívejte se na krátké prezentační video, které vám ukáže, jak se tento vozík složí během chvilky. A do deseti minut jste připraveni vyrazit.

Pro skutečně bezpečnou manipulaci a zajištění pohodového výletu doporučujeme sestavit tým, ve kterém jsou minimálně čtyři osoby. Též počítejte, že po složení je nutný nějaký čas, abyste se seznámili s bezpečnou manipulací s vozíkem. Tak abyste si výlet užili všichni přítomní.

Jelikož náš spolek je stále co do počtu členů malý, tak jsme se rozhodli nabídnout jednokolečko dalším jednotlivcům či organizacím k zapůjčení. Půjčení je možné od jednoho dne až po týden a po domluvě i individuálně. Využijte poptávkového formuláře níže. Ozveme se vám obratem s podrobnostmi týkajícími se zapůjčení. Jednokolka je k převzetí v Praze. Pro převoz jsou vhodné dvě osoby a kufr objemu Fabia combi (ideální stav). Rozhodně nelze doporučit převoz hromadnou dopravou.

Rezervační formulář (nezávazná poptávka)    Datum zápůjčky (od - do):
    Od do

    Odesláním formuláře vyjadřujete souhlas se zpracováním osobních údajů.

    O tom jak jednokolečko otestoval Honza Dušek při své cestě na Ukrajinu se můžete přesvědčit v traileru z nově uváděného dokumentu pod názvem Černobyl na kolečkách. Díky našemu partnerství a zapůjčení jednokolečka se Honza mohl pokusit zdolat nejvyšší horu Ukrajiny, Hoverlu. A jak to celé dopadlo, se dozvíte v kinech. Černobyl na svoji cestu vyráží 26. dubna 2022.

    Jednokolečko jsme mohli pořídit díky laskavé podpoře Nadace ČEZ – Pomáhej pohybem – a díky vstřícnosti společnosti Joelette and Co a vstřícnému přístupu paní Zuzany Candy.