Jak to celé vzniklo

V roce 2008 se skupina poutníků při návratu z jedné etapy po svatojakubské cestě rozhodla, že jim opravdu hodně dala a mají potřebu začít jí něco vracet. Z této myšlenky vznikla Ultreia, podle častého poutnického pozdravu a také písně, ve které se zpívá „dál, jen dál“.

Z lásky k putování

V začátcích našeho působení jsme poskytovali hlavně informační podporu pro poutníky, kteří se vydávali do Francie a Španělska. Začali jsme pro ně také vydávat credencial. S rostoucím množstvím zdrojů o zahraničních trasách se naše činnost čím dál více posouvala k těm českým. Jsme průchozí země s trasami napojenými na Polsko, Německo a Rakousko.

poutnici

Jsme v intenzivním kontaktu s městy, obcemi, vesnicemi i jednotlivci na trasách, díky nimž můžeme postupně tvořit infrastrukturu, která poutníkům maximálně usnadní jejich cestu. Díky patronům etap z řad místních dobrovolníků můžeme poskytovat aktuální informace o možnostech ubytování nebo občerstvení. Díky spolupráci s Informačními centry se neustále rozšiřuje síť míst, kde jsou k vyzvednutí letáky s itineráři a také razítka do credencialu.

Ze všeho nejvíc nás však stále baví putování krajinou. Organizujeme poutě, při kterých můžeme společně poznávat naši krásnou zemi. Putování milujeme dnes stejně jako v začátcích Ultreie.

V roce 2018 jsme uzavřeli formální dohodu s Klubem českých turistů, díky čemuž jsou svatojakubské trasy vyznačeny modrožlutou mušlí na turistických rozcestnících. Jednou z podmínek byla certifikace této mušle pro území ČR a také závazek k nerozšiřování tras v nejbližších letech.

Pokud nás chcete podpořit, můžete tak učinit prostřednictvím Darujme.

Spolek

K podpoře naší činnosti jsme založili spolek. Ultreia z.s. je otevřeným spolkem přátel svatojakubské poutní cesty a putování vůbec. Členem se může stát každý, kdo se zajímá o poutnictví.

Registrace proběhla u Městského soudu v Praze: spisová značka L 19482.

Aktuální priority

Fotky z výročního setkání poutníků 2019

Přihláška za člena Ultreia, z.s.

Zájemci o členství ve spolku si mohou stáhnout přihlášku ve formátu PDF. Po jejím vyplnění prosíme o zaslání poštou na naši korespondenční adresu. Nebo využijte možnost podepsanou a naskenovanou přihlášku zaslat elektronicky na adresu: buencamino@ultreia.cz. Děkujeme.

Prosíme vyplnit Člen řádný, jen pokud chcete aktivně pracovat a účastnit se výročních schůzí spolku. Jinak vyplňte Člen přidružený.

Členský příspěvek ve výši 257 Kč ročně prosíme zašlete na náš účet 2400957011 / 2010., variabilní symbol je 12345 Do zprávy pro příjemce napište Členský příspěvek a Vaše jméno.

prihlaska-spolek
Výroční zpráva za rok 2020 (PDF)

Rozvaha za rok 2020 je k zobrazení zde.
Výsledovka za rok 2020 k zobrazení zde.
Výroční zpráva v PDF ke stažení zde.

Výroční zpráva za rok 2019 (PDF)
2019_Výroční-zpráva_Ultreia
¨

Rozvaha za rok 2019 je k zobrazení zde.
Výsledovka za rok 2019 k zobrazení zde.
Výroční zpráva v PDF ke stažení zde.

Výroční zpráva za rok 2018 (PDF)
Výroční zpráva za rok 2018 aj (PDF - Annual Report 2018)
Výbor

Tomáš Jindřich
předseda spolku
tomas.jindrich@ultreia.cz

Lucie Luňáčková
místopředsedkyně spolku
lucie.lunackova@ultreia.cz

Olga Jankovcová
olga.jankovcova@ultreia.cz

Radka Taucová
radka.taucova@ultreia.cz

Petr Hirsch
petr.hirsch@ultreia.cz

Petra Mocová
petra.mocova@ultreia.cz

Revizor

David Kazda
david.kazda@ultreia.cz

Financování

Spolek Ultreia z.s. je financován v podstatě převážně z peněz poutníků a darů konkrétních lidí. Příspěvky krajských úřadů byly použity na značení svatojakubských cest v ČR. 

Proto Vás prosíme, zapojte se do financování našeho spolku formou daru.

Třeba jste získali od nás nějaké důležité informace na tomto webu. Do této chvíle je provoz webu financován z osobních peněz členů výboru. Roční provoz je cirka 2000 Kč. Prosíme, oceňte informace na webu přiměřeným darem na náš účet:

Číslo účtu: 2400957011 Kód banky: 2010
IBAN: CZ15 2010 0000 0024 0095 7011
BIC: FIOBCZPPXXX
Variabilní číslo pro dary: 999111999

Členské příspěvky
Členové spolku platí roční příspěvek ve výši 257 Kč. Do zprávy napište Členský příspěvek a vaše jméno.
Číslo účtu: 2400957011 Kód banky: 2010