Jarní pouť pod Orlickými horami 6. – 8. května 2022

AKTUALIZACE – Putování je plně obsazené, další přihlášky pouze jako náhradníci. Děkujeme za pochopení.

Vážení poutníci, zveme vás na květnové putování do východních Čech.

Sejdeme se v Náchodě a půjdeme přes Dobrošov, povodím řek Metuje a Olešenky, zasněnou krajinou podhůřím Orlických hor. Navštívíme oblíbené Peklo, hrad Frymburk, poutní místo Rokole, unikátní dřevěný kostel ve Slavoňově (prohlášený za národní kulturní památku), sobotní putování zakončíme v Novém Městě nad Metují. Nedělní pouť začneme v Černčicích v kostele sv. Jakuba.

Pro zájemce o vojenskou historii máme připravený ještě okruh po památných místech bojů prusko-rakouské války, v těchto místech se v r. 1866 odehrálo několik bitev. Samozřejmě k vojenské historii na tomto území patří také unikátní prvorepublikové opevnění z let 1936-38, jehož součástí je vojenská tvrz Dobrošov. Naše putování skončíme v Náchodě, odkud je dobré spojení na Prahu.

Program:

  • Pátek – 6. 5.  příjezd do Náchoda (prohlídka) a odchod do místa ubytování, 3 km vzdáleného Dobrošova. Ubytování v Jiráskově turistické chatě (pokoje po 5 osobách předběžná cena za noc 400Kč, restaurace v místě).
  • Sobota –7. 5. Dobrošov – Nové Město n. M.  (21 km – mapy.cz, 25 km – tur. mapy). Ubytování v penzionu Na Výsluní v apartmánech, předběžná cena 420 – 500 Kč.  Ceny jsou ještě v jednání podle počtu účastníků.
  • Neděle – 8. 5. Nové Město n. M.- Černčice (6,5 km, možnost prodloužení dle osobního výběru).

Zápisné: pro členy spolku Ultreia 300.- Kč, ostatní 380.- Kč

Podrobná pozvánka bude zaslána přihlášeným před odjezdem na putování.

Prosíme o včasné přihlášení, do 15. dubna 2022. Prozatím je ubytování rezervováno pro 15 osob. V dnešní době není snadné zajistit ubytování pro více osob.

Přihláška na olga. jankovcova@ultreia.cz.

Putování připravila Olga Jankovcová