Literatura o svatojakubské cestě a dalších poutích

Pouť do Santiaga 


Pouť do Santiaga – Kterou trasu vybrat?
Ada Mikulová

  • Plánuješ pouť do Santiaga de Compostela, ale nejseš si úplně jistá/ý, která trasa do Santiaga je pro tebe ta pravá?
  • Chceš vybrat cestu, která ti bude co nejvíce sedět?
  • Odhodláváš se vyrazit na pouť, ale potřebuješ si o tom trochu něco načíst, abys zjistil/a, že se to dá zvládnout?

Pokud si odpovíš alespoň na jednu z těchto otázek ANO, myslím si, že by se ti mohl můj eBook líbit.

V eBooku najdeš podrobný návod, jak si vybrat trasu sobě přesně na míru.

Všechny rady a tipy v eBooku jsou založené na mých zkušenostech z mých několika svatojakubských poutí. Ke stažení zde.


Putování Svatojakubskou cestou. 1200 km Francií
Miloslav Šašek, Vlastimil Zedníček

Objednat možno u autora na miloslav.sasek@aga2000.cz

Jde o již třetí knihu, kterou poutník Miloslav Šašek o svém putování Svatojakubskou cestou vydal. Tato popisuje jeho putování přes Francii. Ze Ženevy do Pyrenejí a přes hranice až do španělské Pamplony.

Miloslav Šašek prošel během několika měsíců trasu přes 3300 kilometrů z Ledec u Plzně až do Santiaga de Compostela a na konec světa na mys Finisterre. Poznal řadu krásných míst, potkal se a hovořil s místními obyvateli i s poutníky. Prožil neuvěřitelné příběhy, náhody a nezapomenutelné okamžiky. I když většina byla příjemná přesto se dostal do situací, kdy mu šlo téměř o život.


Můj pantáta svatý Jakub. Osm let na svatojakubských cestách po Evropě
Vladimír Kaiser
albis international 2019
350 stran

cena 199 Kč + poštovné

Objednat možno u autora na kaiser@albis-int.cz

Kniha navazuje na publikaci Pole plné hvězd, která vyšla v roce 2009. Zachycuje osobní prožitky z pěších poutních cest Camino primitivo, část z Luga do Ovieda (2008), Vía de la Plata ze Sevilly do Astorgy (2009), Ústí nad Labem – Bardejov (2010), Via Lusitania z Vila Real de Santo António do Santiaga de Compostela (2011 a 2012), Österreichischer Jakobsweg z Bratislavy do Rankweilu (2013 a 2014) a Sächsischer Jakobsweg z Budyšína na Trojmezí u Hranic (2015). Text je doplněn množstvím fotografií a schematickými mapami tras poutních cest.


A tak tedy jdu…
Jiří Dynybil
Nakladatelství Epocha
456 stran

Koupit

„Na mou duši, že nedokážu přesně říci, kdy poprvé, a především kolikrát jsem odpovídal na otázku, proč jsem se stal na krátkou, leč vydatnou část života poutníkem. Ta odpověď je nesmírně těžká.“

Osobní deník s mnoha zajímavými zážitky a příběhy poutníků z různých končin světa, které Jiří Dynybil potkal na své Svatojakubské pouti ze San Sebastianu ke katedrále v Santiagu de Compostela, po nejobtížnějších trasách – pobřežní Camino del Norte a původní Camino Primitivo. 787 km vytrvalým deštěm i jarním sluncem, městy a vesnicemi, zemí spálenou lesními požáry i takřka nedotčenou přírodou.


Pár kroků vpřed
Anne Buistová, Graeme Simsion
Nakladatelství Mladá Fronta
328 stran

Koupit na Kosmas.cz

Autor oblíbených knih Projekt manželka a Dozvuky mých lásek napsal tento román společně se svou ženou Anne. Vypráví o bilancování uprostřed života, o hledání lásky i sebe sama.

Na dva tisíce kilometrů dlouhé pěší pouti do Santiaga de Compostella se setkávají dva lidé ze zcela odlišných světů. Zoe je nedávno ovdovělá umělkyně z Kalifornie, Martin čerstvě rozvedený technik z Yorkshiru. Narazí na sebe v malebné vesničce Cluny ve střední Francii, odkud už stovky let vyrážejí poutníci na Svatojakubskou pouť. Říká se, že „Camino“ člověka změní, pomůže mu vyrovnat se s tíživou minulostí a objevit jeho nové, lepší já, a přesně v to oba hrdinové doufají. Ale dokážou na cestě, která je svedla dohromady, objevit také jeden druhého?

Romantický, vtipný a inteligentní příběh vyprávějí oba protagonisté střídavě, a Graeme s Anne nám tak nabízejí pohled na osudy postav z mužské i ženské perspektivy. Román Pár kroků vpřed vypráví o naději, o psychické, fyzické i duchovní obrodě. Dlouhá cesta je podobenstvím, vždyť stejně jako v životě se na ní člověk neustále rozhoduje, co opustit, co si vzít s sebou a čeho dosáhnout. A hlavně jak se nevzdávat.


Zažít svobodu každý den aneb 800 km pěšky do Santiaga
Veronika Marčíková
vydáno vlastním nákladem
112 stran

Koupit na Kosmas.cz

Spousta inspirace, přátelé z celého světa a báječná volnost. Ale i fyzická bolest, psychická náročnost a noci plné smradu a chrápání na společných ubytovnách. I taková umí být nejznámější pouť na světě, Svatojakubská cesta. Její francouzskou trasou nás provede mladá cestovatelka Veronika Marčíková, která se jednoho dne rozhodla opustit stresující zaměstnání a spontánně sama vyrazila na 800 kilometrů dlouhou výpravu. Během 39 dní se Veronika seznámila s mnoha zajímavými osobnostmi, jejichž životní příběhy popisuje, prošla si četnými útrapami a několikrát putování málem vzdala, ale nakonec našla mnohem více, než si dokázala představit… Opravdu do Santiaga dojdete jako nový člověk? Vydejte se na vzrušující dobrodružství plné odhodlání a svobody.


Putování svatojakubskou cestou
Miloslav Šašek
Vydavatelství NAVA
162 stran včetně barevných fotek
330 Kč

Objednat možno u autora na miloslav.sasek@aga2000.cz 

Santiago de Compostela je jedním z významných poutních míst v Evropě. Historie místa a poutních cest k němu směřujících je skutečně bohatá. Poutní cesty do tohoto místa byly po staletí vyhledávané poutníky, zpočátku z ryze náboženských důvodů, dnes i z důvodů jiných. V posledních letech se toto místo a poutní cesta stává stále více oblíbenější. O tom ostatně hovoří i pečlivě vedené statistiky.

V roce 2014, kdy jsme společně s kamarádem Vlastou Zedníčkem podnikli naši první pouť ve Španělsku, absolvovalo pouť 240 000 poutníků. Někteří však jen povinných minimálních 100 km pro obdržení certifikátu.

Účelů druhé knihy našeho putování, která se vám dostala do ruky, je hned několik. Pro zájemce, kteří plánují absolvovat poutní cestu, je praktickým návodem, jak se na cestu připravit, co si vzít s sebou a též vytvořit si představu, co je na cestě čeká. Určitě se inspirují a připraví tak, aby se pro ně cesta stala úžasným a nezapomenutelným prožitkem. Kniha je však určena i pro čtenáře, kteří chtějí poznat jiná místa, jejich historii, seznámit se alespoň takto s jinými názory a pohledy na zajímavá místa poutní cesty. Předpokládáme, že řada čtenářů se po prostudování knihy rozhodne cestu absolvovat. I to je účelem. Věřte, stojí to skutečně za to, cesta do Santiaga je zážitek na celý život!

Kniha tedy obsahuje v úvodu několik praktických poznámek, věnovaných přípravě a výbavě poutníků. Další část je věnována popisu poutní cesty po Česku, Německu a Švýcarsku. Popisu zajímavých míst, setkání, prožitků, ale i rad i doporučení. Součástí knihy je i mnoho fotografií z cesty.

Této knize předchází kniha o putování Španělskem v roce 2014. Doporučuji si i tuto knihu opatřit. V roce 2019 vyjde i kniha o putování po Svatojakubské cestě Francií, kterou jsme absolvovali opět ve dvojici společně s Vlastou. Soubor těchto tří knih vás pak provede po celé trase Svatojakubské cesty z Ledec u Plzně až do Santiaga de Compostela a na kraj světa. Po trase v celkové délce přes 3300 kilometrů, které jsme věnovali 3 měsíce života. A nelitujeme toho!!!


Poutnice – Tři cesty do Santiaga
Alena Ježková
Nakladatelství Tichá srdce 2018
240 stran

Koupit

Osobité literární pojetí pouti do Santiaga de Compostela, která je dnes celosvětovým fenoménem. Známá česká spisovatelka urazila pěšky více než 2000 km na celkem třech poutních trasách do Santiaga a zápisky z cestovních deníků zpracovala do vyprávění plného citu i humoru. Knihu provázejí autorčiny fotografie a kreslené mapy.


Z pošťákovy brašny
Jan Pošťák Pospíšil
Nakladatelství Susa 2017
25 stran

Koupit

Autor ve svých padesáti letech onemocněl zatím nevyléčitelným krevním nádorovým onemocněním. To stálo za jeho niternou proměnou i za jeho probuzenou touhou putovat po stopách poutníků křesťanských poutí v minulých staletích.

Z předmluvy prof. MUDr. Romana Hájka, CSc.

Autor knihy podnikl dvě poutě, do Santiaga de Compostela a do Říma. Lze vyčíst, že okolnosti a lidé související s mnohočetným myelomem mu byli velkou inspirací a životním impulsem poutě vykonat. Již samotná skutečnost, že člověk s rozbitou páteří a aktivní nádorovou nemocí vyžadující intenzivní léčbu vykoná takto fyzicky náročnou pouť, je pozoruhodná. Avšak jak to v životně přelomových okamžicích obvykle bývá, rozhodující změny se odehrávají v naší duši. Sledovat a vnímat přerod autora v průběhu putování je mimořádně silný zážitek. Postupně si uvědomoval ten nejniternější smysl vlastní poutě a oprostil se od všeho nepodstatného.

V knize jsou velmi otevřeně a upřímně popsané zlomové okamžiky cesty, ve kterých prohluboval svou víru a dosáhl velkého stupně pokory. Často to byly nepatrné symbolické události, pro jiné lidi by dost možná představovaly bezvýznamné okamžiky. Ale tak to bývá – úsilí, trpělivost, víra a pokora nám umožní změnu vnímání a následnou, téměř nenápadnou, přeměnu. Věci či činy, zdánlivě nevýznamné či nahodilé, dostávají najednou nový hlubší význam a pro jedince, jehož se změny dotýkají, novou důležitost.


Snad je i škoda, že kniha není textem rozsáhlejší, neboť čtenáři nabízí v krátkém sledu bez odpočinkových pasáží mnoho silných míst k hlubokému zamyšlení. Aspoň já bych je uvítal.


Takto krásných osobních příběhů není nikdy dost. A tento příběh je důkazem, že změna vlastního života je možná, nezávisle na obtížích, které nám život klade do naší osobní pouti. Upřímně si přeji, aby byl inspirací pro řadu z nás.


Všechny cesty vedou do chrámu aneb Svatojakubská pouť
Pavel Myslín
Togga, spol. s r. o., Radlická 48, Praha 5
231 stran
cena 290 Kč

Zakoupit na www.valentinska.cz

Malá knížka o velké křesťanské Svatojakubské poutní cestě, o mnoha denních drobných radostech, z nichž některé mohou i bolet.

Ten, kdo se vydá na pouť, se může těšit na to, že jakkoli se dny opakují ve zdánlivě stejném rytmu, nikdy nejsou stejné. Pokaždé se poutník ráno probudí do nového dne v novém prostředí a těší se na další prožitky. Nejprve si zkontroluje bolavé puchýře, ošetřené předešlý večer, a pak hojně nasnídaný brzy ráno vyjde na cestu – někdy s mnoha dalšími poutníky, někdy zcela sám. Tak vypadá začátek každého dne poutnické cesty, který se možná zdá být střízlivý a obyčejný… Jenže pak poutník vyjde ven za město, za vesnici, vystoupá na kopec a musí se zastavit, protože vstoupil do sluncem šikmo osvícené krajiny a hledí v úžasu na tlumeně barevnou mozaiku políček a luk, cest a remízků. A někde uprostřed té krásy, na nízkém vršku, osamoceně a skromně sedí malý venkovský kostelíček s červenou střechou. Po tiché modlitbě pokračuje poutník dál, aby, má-li otevřenou mysl, znovu a znovu vcházel do nových noblesních krajin. Po řadu týdnů se krajina neustále proměňuje, poutník se stává její součástí, a pokud respektuje ducha místa, hojně se mu odvděčuje a proměňuje jeho duši.

Jde-li poutník s pokorou, vrací se mu to, co sám vyzařuje, a je-li spokojen s málem, obohacuje se.


Putování do Santiaga de Compostela, a na kraj světa
Ing. Miloslav Šašek, Ing. Vlastimil Zedníček
Vydal Euroverlag, s.r.o., Bolzanova 5, 320 25 Plzeň
156 stran, více jak 150 barevných fotografií
cena 290 Kč

Objednat možno u autora na miloslav.sasek@aga2000.cz 

Santiago de Compostela je jedním z významných poutních míst v Evropě. Historie místa a poutních cest k němu směřujících je skutečně bohatá. Poutní cesty do tohoto místa byly po staletí vyhledávané poutníky, zpočátku z ryze náboženských důvodů, dnes i z důvodů jiných. V posledních letech se toto místo a poutní cesta stává stále více oblíbenější. O tom ostatně hovoří i pečlivě vedené statistiky. V roce 2014 absolvovalo pouť 240 000 poutníků, někteří však jen povinných minimálních 100 km pro obdržení certifikátu.

Účelů knihy, která se vám dostala do ruky, je hned několik. Pro zájemce, kteří plánují absolvovat poutní cestu je praktickým návodem, jak se na cestu připravit, co si vzít s sebou a též vytvořit si představu, co je na cestě čeká. Určitě se inspirují a připraví tak, aby se pro ně cesta stala úžasným a nezapomenutelným prožitkem. Kniha je však určena i pro čtenáře, kteří chtějí poznat jiná místa, jejich historii, seznámit se alespoň takto s jinými názory a pohledy na zajímavá místa poutní cesty. Předpokládáme, že řada čtenářů se po prostudování knihy rozhodne cestu absolvovat. I to je účelem.

Věřte, stojí to skutečně za to, cesta do Santiaga je zážitek na celý život!

Kniha tedy obsahuje část věnovanou přípravě a výbavě poutníků. Podrobně jsou popsány praktické zkušenosti obou poutníků, které jsou cenné pro nové poutníky. Další část je věnována popisu poutní cesty – tzv. Francouzskou cestou. Popisu zajímavých míst, setkání, prožitků, ale i rad i doporučení. Součástí knihy je i mnoho fotografií z cesty – výběr z několika tisíc fotografií a videí, které poutníci na své cestě pořídili.

Mnoho příjemných chvil a inspirujících zážitků při čtení a listování knihou.
Miloslav Šašek a Vlastimil Zedníček


Nesmrtelná túra do Compostely
aneb Poutníkem chtě nechtě
Jean-Christophe Rufin
252 stran

Koupit na www.kosmas.cz

Co se stane s duší, když nohy ujdou osm set kilometrů současným Španělskem po cestě s tisíciletou tradicí? Rufinova odpověď, jak mu ji přinesla vlastní zkušenost, je formulována střízlivě, skepticky, a přitom nesmírně vtipně a se schopností vystihnout město, krajinu, povahu či vzhled přesným obrazem či půvabnou scénkou. Cesta do Compostely je v jeho podání duchovní i skeptická, romantická i cynická a je vylíčena s jazykovým mistrovstvím, které se přitom nikdy nepoddává zálibě ve vlastním předvádění.

Recenze


Poutnický deník
Jiří Bouda
vydavatelsví Cykloknihy

Objednat možno na www.cykloknihy.cz

Kniha akademického malíře Jiřího Boudy (syn Cyrila Boudy) shrnuje zážitky z jeho velkých cest na kole po Evropě, které absolvoval v posledních deseti letech. První vedla do Santiaga de Compostela, druhá odtamtud zpět a třetí směroval do Paříže. Jiří Bouda si na cestách vše nejen zapisoval, ale samozřejmě také kreslil, neboť kresba je Boudovým základním vyjadřovacím prostředkem. Vnímal krásu krajiny, objevoval nová města, potkával zajímavé lidi. Nádherných obrázků je v knize téměř 160. Jeho kresby věrně zachycují přírodu i skvosty architektury a jsou dokumentem o době, o lidech, městech, o stavbách. Jiří Bouda je dokumentarista virtuózní a přesný, má jistou ruku a čisté srdce.

Publikace je určena nejen pro cyklisty, ale pro všechny cestovatele. V této výpravné podobě může být i vhodným dárkem pro milovníky výtvarného umění.
Kniha vychází k 80. narozeninám autora.


Putování v dešti
aneb psím počasím do Santiaga
Pavel Vrána
vydavatelství SURSUM,
cena 199 Kč + poštovné

možno objednat na emailu

Není to dokument ani historická studie. Je to knížka, ve které chci čtenáři zajímajícímu se o téma Svatojakubské pouti o té nevšední cestě jenom trochu povyprávět. Je to jenom pokus zachytit atmosféru takového putování, nastínit myšlenky, které člověka na poutní cestě provázejí a přiblížit mu drobná dobrodružství, která poutníka cestou do Santiaga de Compostela mohou potkat.


Matka a syn na posvátné pouti
Alena Bímová, fotografie a ilustrace Jaroslav Bím
reedice v nakladatelství Susa

Možno zakoupit na www.susa.cz

Deník o putování 70 leté matky a jejího dospělého syna po Portugalské cestě z Porta do Santiaga a pak na Finisteru. Kniha obsahuje plno faktografických údajů o Portugalské cestě.


OD JAKUBA K JAKUBOVI a zpět
Petr Hons
vlastním nákladem 2012

Objednat lze na emailu

… Před pár lety jsme s kamarádem začali snít a posléze na kole dojeli k moři. Jeli jsme od té doby ještě hezký ranec etap natěžko zeměmi bývalého Rakousko-Uherska. S jídlem roste chuť. Postupně si uvědomuji, že chci jet na cyklistickou pouť do Španělska. Sám, sám se sebou i pro sebe. Poutníci chodívali z domova, to chci i já. Jenomže na kole. Z Moravských Budějovic. Udávají se prý v cíli tři důvody – náboženský, kulturní, či oba zároveň. Nedokážu říct co u mne převládá ani co očekávám. Nevím proč – jen prostě chci jet …

Rozhovor s autorem v článku Na kole do Santiaga


Tajný výlet za svatým Jakubem
Ivan Burkert

Objednat na www.beletrie.eu

Jde o stále známější téma Svatojakubské poutní cesty, která je celoevropským fenoménem již od středověku. Patrně nikdo ji však dosud neabsolvoval na vysokém kole (velocipedu) a to přes nejvyšší alpské průsmyky, známé z těch „nejbrutálnějších“ etap Tour de France. Kniha je kombinací autentického přepisu Ivanova „šťavnatého“cestovního deníku, který psal každý den v noci, po absolvování 100 – 170 km v sedle, a obrazové publikace s velkým množstvím překrásných fotek evropské krajiny a památek od Karlštejna přes Carcassonne, Avignon, Lurdy či Burgos až po Santiago de Compostela, nebo známý „Konec světa“ na západním výběžku Pyrenejského poloostrova. Významná místa na trase jsou představena ve speciálních vložených kapitolách, čímž se kniha stává i průvodcem pro budoucí adepty této nelehké, ale krásné pouti napříč Evropou.


Na kole z Prahy do Santiaga de Compostela
Květoslava Kozáková
samonáklad
135 stránek, barevné a černobílé fotografie

objednat je možno na emailu

Kniha je cestopisem popisujícím pouť dvou manželů, kteří jedou na kole sami bez jakékoliv podpory. Pikantní je, že naše ročníky narození jsou 1944 a 1952, tedy vlastně důchodci. Nikdy jsme nedělali žádný vrcholový sport, nechodíme do posilovny, jezdíme si jen tak pro zábavu. Přesto jsme za 37 dní ujeli 3000 km a svůj sen si splnili. Během cesty se samozřejmě nakupila spousta problémů, zvlášť když jsme nejeli se stanem a byli jsme nuceni si každý večer hledat nějaké ubytování. Potkali jsme hodně zajímavých lidí a velkou změnou prošlo také naše manželství. Přestože jsme spolu již 36 let, teprve nyní jsme se řádně poznali. A to vše se v textu promítlo.


Jak jsem přece jen došla do Compostely
Hana Lohrová
nakladatelství a vydavatelství Zdeněk Susa
252 68 Středokluky 32
www.susa.cz
  
info@susa.cz

Objednat 

Autorka dílem dojela na kole, dílem došla z Prahy do Santiaga de Compostela. Její deník je dokumentem pocitů ženy, která sama putuje Evropou, bojuje s živly, prožívá radosti i pochybnosti.


DVD Santiago de Compostela – Putování
osvědčené tipy na netradiční dovolenou a itinerář pouti podle Coelha

příloha časopisu Spirit asi v březnu 2010

koupit lze asi v levných CD

Zatím jsme jej bohužel neviděli.


Pole plné hvězd
Vladinír Kaiser
Albis International 2009
438 stran

rozebráno, zájemcům zašle autor kaiser@albis-int.cz bezplatně kompletní knihu elektronicky ve formátu pdf

Kniha je osobitým cestopisem, popisuje pouť autorovu od domu v Ústí nad Labem do Santiaga de Compostela a ještě kousek dál Na konec světa. Čtenář se dozví nejen o motivech pouti, ale mnohé také o krajině, lidech i kulinářských zážitcích.


Má cesta
Sávitrí Déví
vlastním nákladem vydala M.S. Mrnuštíková v počtu 250 ks
2009

Velmi pěkně psaný deník z Camino Frances doplněný duchovním zamyšlením za každým dnem.


Tak já teda jdu ane Moje Svatojakubská pouť
Hape Kerkeling
2009
Nakladatelství Ikar
288 stran
Cena 249 Kč (219 Kč pro členy Knižního klubu)

Objednat v www.knizniweb.cz

Hape Kerkeling, nejvšestrannější televizní bavič Německa, se vydal pěšky na více než osmisetkilometrovou cestu Španělskem ke hrobu svatého Jakuba v Santiago de Compostela a zažil na vlastní kůži očišťující sílu takové poutě.
Na základě každodenních zápisků napsal neobyčejnou knihu plnou humoru, moudrosti a hřejivosti, v níž upřímně vypráví o nedocenitelné hodnotě putování, o svém hledání boha i sebe sama.
„Tahle pouť je tvrdá a nádherná. Je to výzva i pozvání. Zničí tě a bezezbytku vyprázdní. A pak tě zase kus po kuse poskládá dohromady. Vezme ti všechnu sílu, aby ti ji trojnásobně vrátila.“ 


900 km … o španělském putování
Václav Hanák, Michal Pivarči
2009

Objednat v nakladatelství Kosmas

Autobiografie jednoho putování.Španělskem od jihu k severu. Quo vadis, poutníku? 1. díl
Bohumil Štěpán Müller
2003

Vlastní náklad

Možná lze objednat na Kanzelsberger.cz

Popis poutě cestou Via de La Plata ze Sevilly na sever.


Musím jít dál – 4 404 286 kroků P. Františka Lízny za svatým Jakubem
František Lízna
nakladatelství Cesta
2006 

Objednat na Kosmas.cz nebo na iKarmel.cz

Deníkové vyprávění známého jezuity o jeho pouti z Čech do Compostely v roce 2004.


Z Čech až na konec světa
František Šesták
vlastním nákladem 2006

Objednat 

Barvité vyprávění o cykloputování  k 540 výročí poselstva krále Jiřího z Poděbrad z Čech až na konec světa.


Z Lurd do Santiaga (cesta na konec světa)
Mirka Čížková
2005

Objednat na www.fontana.ws

Jedinečný příběh poutnice, které se na cestě plní všechna její přání a to včetně těch, která by se plnit neměla.Cesta která nekončí
Dominik Maxmilián Ramík, Damián Ramík
Dominicweb.ic.cz
2008

Objednat na dominicweb.eu

Deník z poutě dvou bratrů vydaný vlastním nákladem


Cesta do Compostely
Ivan Kolman, Jiří Štourač
Karmelitánské nakladatelství
1999

Objednat iKarmel.cz

Deník tříměsíční cesty dvou kamarádů umělců z Prahy do Compostely.


Poutník – Mágův deník
Paulo Coelho
Argo
2002

Objednat Kosmas.cz nebo Argo.cz.

Autobiografická prvotina známého brazilského spisovatele, která pomohla odstartovat novodobý zájem o svatojakubskou cestu.

Více o autorovi a jeho knihách na www.coelho.cz


Svatojakubská cesta (Jakobsweg)
Carmen Rohrbach
P.R.A.A.
2007

Objednat Theofil.cz nebo Kosmas.cz

Poutavé vyprávění osamělé vědkyně, uprchlice z bývalé NDR, která se vydává na dlouhou pěší pouť po stopách středověkých poutníků a která při hledání smyslu své vlastní existence odkrývá bolesti současné Evropy. První z úspěšné série populární německé autorky „Svět očima ženy.“


Cestou hvězdy
Pavla Jazairiová
Radioservis
2005

Momentálně vyprodáno

Reportáž známé rozhlasové reportérky z její pouti po Camino Frances v roce 2005.


ULTREIA II. (Z Le Puy na Mis Finisterre) reedice 2014
Zdeněk Susa
nakladatelství a vydavatelství Zdeněk Susa
252 68 Středokluky 32
www.susa.cz
  
info@susa.cz
  

Objednat

Druhý díl knihy o putování z Prahy do Compostely a na Mis Finisterre. V textu je mnoho faktografických informací o procházených místech i deníkové zápisy. V tomto díle jsou popsány klasické často chozené části cesty.


ULTREIA I. (Z Prahy do Le Puy) – reedice 2015
Zdeněk Susa
nakladatelství a vydavatelství Zdeněk Susa
252 68 Středokluky 32
www.susa.cz  
info@susa.cz

Objednat

První díl knihy o putování z Prahy do Compostely a na Mis Finisterre. V textu je mnoho faktografických informací o procházených místech i deníkové zápisy.

Spolu s druhým dílem se jedná o základní knihu o svatojakubské cestě v češtině.


Ostatní knihy o poutích

Náboženské poutě ve středověku a novověku
Ohler Norbert
Nakladatelství Vyšehrad
232 stran

Koupit 

Plastický pohled na středověké poutnictví – poutník, jeho důvody, organizace poutí, popis různých poutí.


Jíst, Spát, Jít. Jíst, Spát, Jít.
Janet Hall
nakladatelství Synergie

Koupit u vydavatele

Průvodce jedním z nejmagičtějších způsobů cestování – poutnictvím.
Jako poutník se člověk stává „chodcem ve dvou světech“ – jde na průsečíku viditelného, fyzického světa před svýma očima a neviditelného, netělesného světa za svýma očima, a celou dobu se snaží udržet sám sebe v rovnováze přesně na hraně, kde se oba tyto světy překrývají. Pouť je cesta plná nebezpečí, nároků, nalézání a náhod, cesta obnovující a odměňující, a během ní je třeba kráčet odhodlaně, soustředěně a cituplně po obou stezkách zároveň.


Laudato si
Zdeněk Susa
nakladatelství Zdeněk Susa
320stran

Koupit u vydavatele

Autor, který už putoval do Santiaga de Compostela a svou cestu popsal v knize „Ultreia“, se nyní vydal na jih, přes Alpy došel k Jaderskému moři a pak od Rimini přes San Marino došel do Assisi a do Říma. Kniha je nejen cestovním deníkem, ale také zápisem různých historek a legend a zvláště dokladem autorova setkávání se stopami svatého Františka z Assisi.


Cestou k Františkovi
Hana Lohrorá
vlastním nákladem
164 stran

Chodím ráda. Jít a cestou potkávat lidi. Sdílet, být součástí. V roce 2008 z Prahy po svatojakubské stezce do španělského Santiaga. Prvních tisíc kilometrů na kole a pak už po svých až na konec světa. A zase zpátky. Autobusem, stopem i pěšky přes Bretaň a Paříž pro zaparkované kolo ve švýcarském Bernu. Čtyři měsíce na cestě. Nezapomenutelné čtyři měsíce. Také díky deníku, který jsem psala a podle kterého vznikla moje první kniha.