Po Galicii bezpečně

Ať už si vyberete jakoukoli z cest, které vedou do Santiaga de Compostela, vždy bude váš poslední úsek procházet regionem zvaným Galicie. Nejzápadnější cíp Španělska má bohatou keltskou historii, a pokud budete mít po dojití do cíle ještě síly, dporočujeme se vydat za některými keltskými památkami. Například za nádherným keltským oppidem zvaným Santa Trega na březích oceánu nebo za novodobým ztvárněním keltských tradic do města La Coruña.

Galicijská autonomní vláda vyhlásila program s názvem Bezpečná Cesta. Patří do něj zdravotnická a hygienická příprava 300 dobrovolných i profesionálních pracovníků, kteří budou poskytovat služby v poutnických ubytovnách tak, aby byly splněny všechny hygienické požadavky. Ubytovny, které právě v Galicii patří mezi ty nejlepší, budou mít omezenou kapacitu obsazenosti na 50 až 75%. Řada z nich byla ještě speciálně upravena, aby mohly být zajištěny požadavky na dodržování odstupu a čistoty (sprchy, společné kuchyně, apod.). Kromě toho je také zaveden nový systém online rezervací, který umožňuje si rezervovat nocleh den předem až do 13:00 h dne následujícího, kdy chcete přenocovat v dané poutnické ubytovně v rámci Galicie. Rezervaci lze udělat až pro 5 osob.

Momentálně jsou sice všechny ubytovny ještě zavřené, ale Španělsko očekává, že od druhé poloviny června, nejpozději pak 1. července, vejde v platnost tzv. Green pass covid, potvrzení o očkování, které umožní cestovat bez testu PCR. V současné době totiž stále platí, že pro cestu do Španělska se vyžaduje test PCR. Pro návrat do ČR antigenní nebo negativní PCR test není potřeba,  pokud máte již dvojí očkování.

Informace o ubytovnách na všech cestách vedoucí přes Galicii do Santiaga najdete na Home – Albergues Xacobeo  A nejen to, i další informace o tom, jak si cestu obohatit, kam zajít, co ochutnat, a další novinky z galicijské oblasti a ze samotného Santiaga.

Zároveň vás zveme nejen ke sledování, ale také k účasti na speciálním svatojakubském Instagramu, kam můžete vkládat vlastní zkušenosti a získávat jiné.

Buen Viaje.

Turespaña, Španělská kancelář pro cestovní ruch OET Vídeň