Poutnický Obšťastník – Ohlédnutí za rokem 2020

Milí poutníci, 

letos se toho v našich svatojakubských luzích a hájích podařilo zrealizovat tolik, že je nemožné vmáčknout vše do jednoho mailu. Máme Vám napsat o radosti, jakou máme z aktivit patronů na trasách, o 60 poutnických razítkách, které můžete na území ČR nasbírat, nebo raději o výrobě letáků pro zbývající 2 trasy, čímž končí jedna velká etapa, či o nejnovějším přírůstku v podobě e-shopu? 

Pokud se nám podaří předat Vám alespoň kousek naší radosti, budeme spokojení. Letošní rok možná tolik nepřál cestám zahraničním, o to víc plodů vyrostlo na cestách domácích. Níže posíláme několik třešniček z posledních týdnů. Pokud máte chuť na plnou nálož aktivit letošního roku, tady je vyčerpávající přehled. Sami jsme překvapení, co všechno se letos odehrálo.  


Spustili jsme e-shop

Na https://obchod.ultreia.cz/ nově najdete credencial a pár dalších poutnických radostí. Vstupte, prosím. Náš skromný obchůdek má vždy otevřeno. Veškerý výtěžek investujeme do dalšího rozvoje svatojakubských cest.


Poutnické budky v Plzeňském kraji

Díky podpoře Plzeňského kraje jsme umístili 12 dřevěných budek na Železné a Všerubské trase. V každé z nich najdete originální poutnické razítko, poutnickou knihu, počítadlo a povídání o cestě. Jejich kompletní přehled si můžete prohlédnout tady.   


Změna ceny credencialu a nová výdejní místa

Od 1. 1. 2021 se můžete těšit na credencialy za novou cenu 110 Kč. Změnili jsme tiskárnu a snížené náklady rádi promítneme do koncové ceny. Od stejného data budou průkazy dostupné na několika nových výdejních místech. Podrobnosti začátkem prosince na webu


Podpora na Darujme 

Všechny aktivity můžeme realizovat také díky Vaší finanční podpoře. Na jaře jsme díky ní spustili nový web, během roku pak umístili poutnické budky uvedené výše, spustili e-shop, zorganizovali několik přednášek, umístili několik informačních cedulí. Pokud Vám jsou naše aktivity blízké, můžete nás na Darujme.cz podpořit i nadále. 


Pěšky bez hranic

Co vede dnešního člověka k putování? Jaké otázky si cestou klade? Až do 20. prosince se můžete podívat na příběh moderního poutnictví s názvem Pěšky bez hranic, který tyhle otázky zkoumá zblízka. Více o filmu a CM stezkách zde.


Kdo je patron cesty? 

V archivu České televize je malé lákadlo pro ty, kteří by si rádi vzali pod křídlo kus svatojakubské cesty v roli patrona. Kdo je patron? Proč je pro nás nepostradatelný? To se dozvíte v reportáži. Děkujeme ČT za super reklamu.   

Buen camino 

Za Ultreiu Vás tentokrát zdraví Lucka