Pozvánka na konferenci – Romea Strata Svatojakubská cesta Jižní Morava a Svatojakubská cesta Weinviertel

Přijměte pozvánku na 1. online workshop v rámci společného poutnického projektu s dolnorakouskými partnery a to v úterý 23. února 2021 od 18 hodin. Projekt dálkové kulturní cesty Romea Strata vedoucí moravským územím po Cyrilometodějské a Svatojakubské poutní cestě bude nejprve krátce představen prezentacemi. Poté se účastníci rozdělení do tří skupin budou zabývat rozpracováním jednotlivých témat. Budou moci přidat své nápady a zkušenosti jak poutní cesty rozvíjet a propagovat. Především jde o jakýsi odrazový můstek k další práci, kam činnost směřovat, která poutní místa lze navštívit, jak zapojit místní, apod.

Detailní pozvánka zde.

V případě zájmu o účast na úvodním workshopu zašlete přihlášku na adresu: s.eder@weinviertel.at (Sonja Eder) nejpozději do 19. února 2021.

Od 16. do 21. května 2021 je pak připravováno mezinárodní putování po části trasy Romea Strata. Nejprve kratší v neděli 16. května 2021 po Cyrilometodějské stezce z Velehradu na hradisko Sv. Klimenta  a odtud v podvečer přejezd na nocleh do Křtin. V pondělí 17. května 2021 následně začne etapové putování po Svatojakubské trase přes Brno, Židlochovice, Popice až do Mikulova. Tam se v pátek 21. května dopoledne na Svatém Kopečku spojíme s rakouskými partnery a půjdeme společně až do Falkensteinu. Podvečerní odvoz zpět do Mikulova (Brna) bude zajištěn. Detailní pozvánku budeme zasílat ke konci března.
Putováním zároveň oslavíme 10 let vyznačení Svatojakubské cesty na jižní Moravě.