Nové poutnické budky s razítky na Jihočeské trase

S velkou radostí vám představujeme další sérii „Poutnických informačních budek“, tentokrát instalované na Jihočeské trase. Projekt byl podpořen Jihočeským krajem, za což děkujeme. Díky této podpoře mohlo být instalováno celkem 6 nových poutnických budek na těchto místech: Šelmberk, Pohnání, Dobronice, Karlův Hrádek, Světlík a Svatý Tomáš.

Smyslem poutnických informačních budek je přinést do veřejného prostoru nový informační a propagační prvek svatojakubské cesty, který bude nepřetržitě přístupný. Poutník tak není kvůli získání razítka do svého kredencialu odkázán na otevírací dobu některé z institucí.

Budky jsou celodřevěné, impregnované tak, aby byla zajištěna jejich dlouhá trvanlivost. A na co se můžete při nalezení budky těšit:
– originální poutnické razítko, které navrhla emeritní předsedkyně spolku, paní Olga Jankovcová (jinde toto razítko nezískáte),
– poutnickou knihu, do které můžete zapsat vzkaz poutníkům a dalším návštěvníkům,
– informační materiál s přehledovou mapou, kde se nacházejí další poutnické budky,
– informační letáky k dané trase (pokud tam žádné nenaleznete, dejte nám vědět, zajistíme jejich doplnění).

A samozřejmě se nezapomeňte s budkou zvěčnit a dát nám o tom vědět třeba skrze náš facebook nebo ve skupině Ultreia aneb Spolu na svatojakubské cestě v ČR.

Poutnické informační budky na Jihočeské trase

Šelmberk
nástěnka u parkoviště
Pohnání
hřbitovní zeď zevnitř hřbitova u kostela

Dobronice
posezení
Karlův Hrádek
u vstupu do zříceniny
Světlík
na vnější straně hřbitova u zadní branky
Svatý Tomášna informační ceduli

Doufáme a věříme, že vás budou poutnické informační budky těšit stejně jako nás, jejich vymýšlení a instalace. Prosíme neničte je, slouží nám všem.

Líbí se vám informační budka a chtěli byste podobnou instalovat na jiném úseku svatojakubské cesty kdekoliv na území Česka? Napište nám.

    Odesláním formuláře vyjadřujete souhlas se zpracováním osobních údajů.