Smutná zpráva – je nás o jednoho méně

Před týdnem nás opustil Štěpán Maria Valenta, náš kamarád, kolega, poutník. Velmi těžce se nám to píše, ještě pořád nedokážeme najít ta správná slova. Štěpán si však zaslouží, abyste se o tom dozvěděli.

🔔 Pokud máte nějaké razítko z Jihočeské trasy, pravděpodobně ho tam umisťoval Štěpán. Jestli Vás v Českých Budějovicích potěšila cedule s počtem kilometrů do Santiaga, je to i díky němu. Nebo jste možná jen na některém setkání poutníků ochutnali lahůdku jménem „Tarta de Santiago“. Štěpán byl všestranný a my si chceme pamatovat, jak nás všechny obohacoval.

🔔 Pokud se chcete se Štěpánem přijít rozloučit osobně, je to možné v pátek 14. 1. od 12:30 do kostela sv. Havla nebo od 15:00 na Olšanské hřbitovy. Rodina prosí všechny, aby místo přinesených květin věnovali dar na zvon s názvem Štěpán Maria spolku Sanctus Castulus. Podrobnosti na https://www.zazvon.it

🔔 Štěpán byl totiž také zvoníkem v Týnském chrámu. Pokud se s ním chcete rozloučit vzdáleně, zaposlouchejte se v tom čase se vzpomínkou třeba do nejbližších zvonů. Možná budou šeptat „buen camino“.