Ultreia putování na svátek sv. Jakuba

25. červenec je každoročně zasvěcen sv. Jakubovi a slaven jako jeho svátek. A pokud v daném roce připadne na neděli, je tento rok vyhlášený jako svatý. Poslední svatý rok byl v roce 2010, a tak je to již 11 let, kdy byla naposledy otevřena Porta Sancta. Více o Svaté bráně zde.

Socha sv. Jakuba – Ruprechtice (u Meziměstí, foto Petr Hirsch)

Již třetím rokem vždy na svátek sv. Jakuba připravujeme putování. Jelikož letos je výjimečný rok, rozhodli jsme se pro netradiční pouť, která nepovede po žádné z oficiálních českých svatojakubských tras. Přijali jsme pozvání do Dolní Olešnice, kde se nachází kostel zasvěcený sv. Jakubovi. Jeho výstavba se datuje do druhé poloviny 16. století. Kostel, respektive jeho okolí, prochází renovací. Více o tom v reportáži Českého rozhlasu.

Výjimečný rok si zaslouží výjimečnou trasu. A tak vás srdečně zveme k putování na trase Pomezní Boudy – Sněžka – Janské Lázně – Hostinné – Dolní Olešnice. Trasa je dlouhá 48 km a zvládne ji každý průměrně zdatný poutník.

Mapa plánované trasy

Program poutě

Ceny ubytování

275 Kč – Schronisko PTTK – Na Przełęczy Okraj (Polsko) – vlastní spacák
600 Kč – Chata Mír (večeře a snídaně – v případě obsazenosti 30 lidmi, jinak bude účtován příplatek 100 Kč)
200 Kč – Skautský dům Hostinné – vlastní spacák

Účastnický poplatek

Jelikož se jedná o výroční putování, účastnický poplatek je stanoven v dobrovolné výši, splatný hotově na konci putování. Veškerý výtěžek bude předán správci kostela sv. Jakuba jako příspěvek na pokračování oprav.

Přihlašování

Prosíme, hlaste se co nejdříve, nejpozději do 20. července 2021 skrze formulář níže. Po odeslání přihlášky uhraďte celkovou částku za zvolené ubytování (1075 Kč v případě účasti na celé pouti) převodem na náš spolkový účet 2400957011 / 2010 a jako VS uveďte 25072021 a do poznámky zadejte svoje jméno. Bez uhrazení ubytování vám nejsme schopni garantovat místo na pouti.

  Pro jakou trasu si přejete vystavit certifikát?

  Datum putování
  od
  do

  Místo zahájení

  Místo ukončení

  Způsob doručení

  Nahrajte minimálně 2 fotografie s razítky z credencialu a z počátku a závěru Vašeho putování:


  Více o ochraně osobních údajů

  Každý účastník putování je povinen dodržovat zákony ČR a další ustanovení a omezení, a tak na závěr pár nudných, ale nezbytných paragrafů:

  • Zákon 361/2000 Sb. o provozu na pozemních komunikacích
  • Zákon 289/1995 Sb. o lesích
  • Zákon 114/1992 Sb. o ochraně přírody a krajiny

  Těším se na setkání při společném putování. Za spolek Ultreia z.s. srdečně zve Petr Hirsch.

  Ultreia!