Výbava

Podrobnosti najdete výše v odstavci Co s sebou, zde ještě pár tipů k zahraničním cestám.

Moderní poutníci mohou využít služeb „transbagáže“ a velký batoh si nechat převést z jedné ubytovny do druhé. Pak jdou jen s malým příručním batůžkem.

Někteří poutníci především z Francie používají speciální vozíčky, které mají zavěšeny v pase, aby odlehčili páteři. Lze je jednoduše vyrobit doma z nákupní tašky s kolečky. Pokud přemýšlíte o vozíčku, tak napište Olze Jankovcové na olga.jankovcova@ultreia.cz aby se s vámi podělila o zkušenost z poutí v letech 2015 až 2018.

Jako identifikační doklad musíte mít občanský průkaz nebo cestovní pas. Na běžné lékařské ošetření obvykle stačí kartička zdravotního pojištění, kterou máte v ČR. Ta ale nekryje náklady na záchranu a hlavně na případný transport domů a tak doporučujeme připlatit si cestovní zdravotní pojištění včetně nákladů na repatriaci.

Pokud spíte na ubytovnách a jedno jídlo denně budete mít v restauraci, počítejte s nutností 18-30 EUR na den. Lze putovat levněji, ale pak si musíte vybírat ubytovny za donaci (dar), případně spát venku a jídlo si kupovat vlastní v obchodě.