Štěpánovo zvonění – putování za duševním zdravím 6. – 8. ledna 2023

KAPACITA PUTOVÁNÍ JE NAPLNĚNA – přihlášky už pouze pro náhradníky. Děkujeme za pochopení a též za zájem o tuto pouť. V případě zájmu je možné se zúčastnit sobotního nebo nedělního putování bez účastni na večerním programu.

Na počátku nového roku si Vás dovolujeme pozvat na pouť po trase, ke které nás před rokem inspiroval náš bývalý kolega Štěpán Maria Valenta. Při hledání trasy pro vánoční svatoštěpánské putování v minulém roce navrhl právě trasu z Roudnice nad Labem do Litoměřic ke kostelu sv. Štěpána.

A bude tomu téměř rok, kdy jsme o Štěpána přišli, jelikož se rozhodl vzít si život. Ztratili jsme našeho kamaráda a kolegu. Pro nás naprosto nečekaně. Před Vánoci jsme si s ním ještě povídali a plánovali další aktivity a za dva týdny jsme v ruce drželi jeho parte. Mockrát jsme si od té doby kladli otázku, jestli jsme si mohli něčeho všimnout a něco s tím udělat. Možná ano, možná ne. Vlastně na tom už nezáleží, minulost nevrátíme. Nějaká Štěpánova část však dál putuje s námi díky mnoha okamžikům, které jsme mohli společně prožít.

Touto poutí se chceme hlavně potkat, být spolu, mít prostor pro povídání a blízká lidská setkání. Páteční a sobotní večer chceme věnovat malé osvětě okolo duševního zdraví. Pod vedením zkušené psychoterapeutky Petry Mocové si budeme povídat o tom, jak se o sebe dobře postarat, ať už nám zrovna je nebo není do skoku. Myslíme si, že na duševním zdraví prostě záleží minimálně stejně tak jako na tom fyzickém.

Praktické informace

Pátek 6. ledna 2023

 • 18:00 sraz v Roudnici nad Labem, společná večeře (nutno předem objednat),
 • 19:00 večerní program – přednáška / povídání na téma péče o duševní zdraví (Petra Mocová),
 • nocleh (Sporthotel, cena 350 Kč / osoba), možnost objednat si večeři a snídani (350 Kč / osoba).

Sobota 7. ledna 2023

 • společná snídaně,
 • 8:00 začátek putování na trase z Roudnice nad Labem do Litoměřic (23 km), trasa zde, zastávky v klášteře Doksany, Terezín (kostel a další zajímavosti)
 • večerní program – kruh sdílení pod vedením Petry Mocové,
 • nocleh (Hostel u sv. Štěpána, cena 400 Kč / osoba), možnost objednat si večeři a snídani (300 Kč / osoba).

Neděle 8. ledna 2023

 • společná snídaně,
 • v 10 hodin mše v katedrále sv. Štěpána, obětována právě za poutníka a našeho bývalého kolegu Štěpána,
 • po mši pokračování v putování z Litoměřic do Velkých Žernoseků (16, 5 km), trasa zde,
 • společné posezení v cíli a zakončení putování kolem 17. hodiny.

Shrnutí

Ubytování = 750 Kč (lůžka s povlečením)

Stravování (nepovinné) = 650 Kč (2x snídaně, 2x večeře)

Předpokládaná velikost skupiny 20 – 25 účastníků.

Doporučujeme účast na celém programu, ale není to podmínkou. Putování je koncipováno jako benefiční na podporu výroby zvonu Štěpán Maria, který nám bude Štěpána připomínat po zbytek časů. Více informací naleznete zde: https://ultreia.cz/zvon-stepan-maria/

Organizační příspěvek, který bude v celé výši věnován na výrobu zvonu, můžete předat v průběhu nebo na konci putování. Výše není přesně stanovena, můžete vycházet ze základní odměny 150 Kč / den putování.

Platba ubytování a stravy proběhne na místě v hotovosti. Vaše přihláška je závazná. V případě, že se nebudete moci zúčastnit, prosíme, dejte nám vědět na mail buencamino@ultreia.cz. Pokud se odhlásíte méně než týden před putováním, bude nutné uhradit náklady na ubytování. Děkujeme za pochopení.

Veškerý program podléhá změnám. O podrobnostech putování budete informováni do 4. ledna 2023 na e-mailovou adresu, kterou uvedete v přihlášce.

Za spolek Ultreia se na Vás těší

Petra Mocová, Petr Hirsch, Lucie Luňáčková

Přihlášky

  Odesláním se přihlašujete na celé putování od 27. do 28. května 2023 a zavazujete se uhradit registrační poplatek. Děkujeme.

  Odesláním formuláře vyjadřujete souhlas se zpracováním osobních údajů.

  Přihlášky prosíme do 31. prosince 2022 do 12:12 hodin.

  Trasa putování:

  P.S.

  Pokud nemůžete putovat, ale chcete podpořit vznik zvonu Štěpán Maria, můžete využít platební údaje níže:

  číslo účtu: 2801733481/2010
  IBAN: CZ14 2010 0000 0028 0173 3481
  BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX
  zpráva pro příjemce: Štěpán Maria

  Odkaz na transparentní účet https://ib.fio.cz/ib/transparent?a=2801733481

  Nebo využijte QR platbu, kde se Vám potřebné údaje automaticky vyplní.

  Aktuálně ke zvonu

  Zvon Štěpán – Maria do kostela sv. Jiljí na Starém Městě je připraven do výroby. Výzdobu zvonu budou tvořit 4 kříže se jmény čtyř světců a texty, které se k nim vztahují: Štěpán – Vidím nebesa otevřená a Syna člověka po Boží pravici, Maria – Uchovávala ta slova v srdci a rozvažovala o tom, Pierre Claverie – Vstříc setkání s druhým, Jakub – Budete mými svědky až na konec země.
  Výzdoba je doplněna linorytem Nebeský Jeruzalém, který Štěpán vytvořil a svatojakubskou mušlí. Dole na věnci je stručná historie zvonu, resp. jeho předchůdců.
  Zvon jsme objednali a zhruba v horizontu 3 měsíců by měl být vyroben. Bude mít cca 100 cm v průměru a váhu kolem 700 kg – přesné rozměry a ladění se nyní bude dojednávat se zvonařem. Sbírka běží dále, ještě nemáme dohromady všechny prostředky, ale blížíme se.